A Lucart Professional útja a fenntarthatóság felé új mérföldkőhöz érkezett, melynek célja, hogy tovább csökkentse környezeti lábnyomát a bolygón.
A Diecimo-ban és Laval-sur-Vologne-ban készült EcoNatural WC-papírok és törölközők 2021 óta klímasemlegesnek minősülnek.
A nemzetközi szabványok által meghatározott, precíz lépésekből álló út.
Ez az eredmény Lucart számára új kiindulópontot jelent a kibocsátáscsökkentés és az éghajlatváltozás elleni küzdelem még nagyobb kihívást jelentő célok meghatározásához.
A termék szénlábnyomának, azaz ekvivalens CO2-kibocsátásának (CO2e) mérése a termék teljes életciklusát figyelembe véve.
Mi a Lucartnál ezt a Carbonsink, az ISO 14067 szabványt követő klímastratégiára szakosodott vállalat támogatásával tesszük.
A CO2e-kibocsátás például a termelési folyamatok optimalizálásával, a fenntartható nyersanyagok felhasználásával és az alternatív energiaforrásokra való átállással csökkenthető.
2022-ben 2021-hez képest 15 781 tonna CO2e-csökkentést becsültünk.
A visszamaradó és nem csökkenthető kibocsátások kiszámítása és utólagos kompenzálása pozitív környezeti, társadalmi és gazdasági hatással járó klímaprojektek támogatása révén.
Mi a Lucartnál így átlagosan 20 375 tonnával csökkentettük a CO2e -kibocsátást 2021 óta.
A termelési kibocsátást nem lehet teljesen kiküszöbölni. Emiatt az éghajlat, a természet és a közösség számára hasznot hozó projektekkel folytatjuk a maradék kompenzálását.
A szigorú ellenőrzési és tanúsítási folyamatnak köszönhetően a projektekkel elért CO2e-megtakarítások szén-dioxid-kibocsátási egységekké alakulnak, amelyeket a vállalat felhasználhat a maradék kibocsátás ellensúlyozására és a szén-dioxid-semlegesség elérésére.
A Lucart úgy döntött, hogy a maradék CO2e kibocsátást úgy ellensúlyozza, hogy olyan projekteket támogat, amelyek garantálják a vízhez való hozzáférést és a fenntartható fejlődést Ugandában és Malawiban.
A projekt tanúsítója:
A szubszaharai Afrikában a lakosság 40%-a nem fér hozzá biztonságos vízkészlethez.
Ez az oka annak, hogy az emberek a megtakarított pénzük és idejük nagy százalékát víz vásárlására fordítják. Ezenkívül a lakosság nagyon gyakran fosszilis tüzelőanyagokra és nem megújuló biomasszára támaszkodik a víz tisztítása során.
Ez erdőpusztulással és káros szennyező anyagok légkörbe kerülésével jár.
A Lucart garantált hozzáférést biztosít a tiszta és biztonságos ivóvízhez a családok és a helyi közösségek számára.
Alacsony környezetterhelésű tisztítási technológiák alkalmazásával elért eredmény.
A projektben több mint 537 000 ember és 1380 falu vett részt, az érintett területeken több mint 2500 víztisztító berendezés telepítésével, a környezetre káros kibocsátások nélkül.
A projekt Ugandában a Budaka, Kibuku és Manafwa körzetekben, valamint Malawiban a Mayaka & Thondwe, Zomba körzetben fejlődik.
Az ENSZ Fenntartható Fejlődési Céljai, amelyekhez a projekt hozzájárult: